Nábytek z palet

Nábytek z palet
Nábytek z palet

Přetváření a recyklace dřevěných palet do nábytku se stalo velice populární po celém světě. Vytvořte si vlastní projekt vnitřního nebo venkovního nábytku! Vyrobit si můžete vysoce funkční pohovku i zahradní kůlnu.

Nábytek z palet je populární svou variabilitou, nižšími náklady a vyhledávají ho i zastánci ochrany přírody a milovníci originálních kousků. Z palet můžete vyrobit prakticky jakýkoliv nábytek – stoly, pohovky, paletový záhon, postel i boudu pro psa.

Na výrobu jakéhokoliv nábytku z palet si pořiďte kvalitní pevné palety. Důkladně palety vyčistěte a odstraňte veškeré nečistoty a prach. Palety si upravte podle své potřeby, můžete je použít v kuse nebo využít jen prkna. Před zpracováním je dobré dát paletám ochrannou vrstvu nátěrem, protože budou vystaveny vlivu počasí. Nezapomeňte ale, že se stále jedná o nábytek ze dřeva a není vhodné jej nechat na otevřeném prostranství, kde může zvlhnout a hnít.

Konferenční stole

Hodil by se vám stolek na kávu a oblíbený koláč? Přilepte dvě palety na sebe, přidejte kolečka, natřete a máte pohyblivý stůl s velkým množstvím úložného prostoru.

Paletová houpačka

Pokud máte na zahradě vzrostlý silný strom, můžete si na něj vyrobit z palet houpačku.

Kůlna

Pokud máte opravdu odvahu a kutilského ducha, vyrobte si na zahradu i kůlnu z prken palet.

Inspiraci můžete načerpat na Pinterestu, kde najdete obrovské množství fotek paletového nábytku.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit