Co znamená vánoční symbol hvězdy a jak na svítící výzdobu?

Vánoční hvězda
Co znamená vánoční symbol hvězdy a jak na svítící výzdobu?

Betlémská hvězda je biblický pojem, který najdeme v příběhu o příchodu Třech králů. Hvězda ukazovala cestu k Betlému, kde se narodil Ježíš jako nový židovský král. Její výslednou podobu, jak ji známe dnes, však dostala až od malíře v 11. století.

Často je zobrazována jako kometa, ale i klasická hvězda ve své běžné podobě má své nezastupitelné místo ve vánoční výzdobě již po celá staletí. Zjistěte, jaké je skutečné tajemství betlémské hvězdy.

Svítící LED hvězda jako symbol naděje

Nemusíte nutně stavět celý betlém, abyste do svého domova mohli přenést trochu té vánoční atmosféry s nádechem naděje ohledně lepších zítřků. Svítící hvězdu umístíte do okna, pověsíte na stromeček a dá se s ní ozdobit i celá řada dalších věcí. Varianta v podobě svítící hvězdy se stojánkem může zdobit i vánoční tabuli.

Oblíbené jsou také klasické vánoční led venkovní světelné řetězy, které mohou být i ve tvaru hvězdiček. Jasná na trhu je v tomto segmentu eshop Renegad.cz

Kombinujte více prvků

Pro krásnou svítící vánoční výzdobu se neomezujte pouze na motivy hvězdy, ale zakomponujte také klasické vánoční koule, figurky ve tvaru sněhuláků či zvířátek a další dekorace. Klasikou jsou dřevěné a háčkované ozdoby, které ve své skromnosti skvěle zapadají ke všem výrazným a svítícím moderním dekoracím.

Do výzdoby zapojte i děti a nechte je, ať projeví naplno svou kreativitu. Nejen že společně krásně vyzdobíte svůj dům, ale užijete si i zábavu a pohodu, která k vánočním svátkům patří. Právě tyto radostné okamžiky se stanou oblíbenými vzpomínkami v minulém životě a vaše děti je za čas předají svým dětem a tak pomohou udržet naživu jednu z nejkrásnějších tradic.

Dekorativní cukroví

Svítící dekorace jsou nádherné, ale mají jednu drobnou nevýhodu. Nedají se sníst. Naopak na upečených hvězdičkách si náramně pochutnáte a ještě předtím, než budou snědeny, stihnou udělat trochu parády na vánočním stole. Prostřený vánoční stůl může navíc také obsahovat svítící dekorace ať už v podobě rozsvíceného adventního věnce nebo jemného svítícího řetězu. S touto jednoduchou úpravou vykouzlíte nejen na stole, ale i všude jinde, nádherný pocit magického večera se vší parádou.

Pozor na přeplácanost

Ve snaze vytvořit dynamickou výzdobu plnou svítících dekorací, se vám může snadno stát, že výsledek bude vypadat přehnaně a přeplácaně. Řídit se můžete dvěma pravidly. První možností je, že vám to může být jedno a přehnaná výzdoba se vám zkrátka líbí. Druhou možností je zapojení dalších členů rodiny, nezávislý kritický pohled na výzdobu a vánoční inspirace na internetu. S trochou citu se vám jistě povede dosáhnout vyvážené a krásně působící vánoční krajinky ať už na zahradě, tak i v interiéru.

Inspirujte se okolo sebe

Před nástupem vánočních svátků mějte oči dokořán otevřené a hledejte inspiraci na krásnou výzdobu všude okolo. Hlavně inspiraci na vánoční osvětlení. Sledujte také fotky na internetu, ale vypravte se i do přírody a zkuste se zamyslet nad tím, jakou dekoraci si můžete vyrobit z toho, co najdete okolo sebe. Nákup svítících dekorací totiž zvládne opravdu každý, ale skutečnou duši každé výzdobě dodává její kombinace s dalšími a více osobními prvky, kam vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace nepochybně patří.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit