6 způsobů, jak využít blahodárných účinků aloe vera

Rostlina Aloe Vera
6 způsobů, jak využít blahodárných účinků aloe vera

Aloe Vera se využívá kvůli svým antivirovým a antibakteriálním vlastnostem a také díky schopnosti pomáhat léčit vše od zácpy až po diabetes. Ayurvéda, čínská medicína i britská bylinná medicína obhajují aloe vera jako zázračného léčitele. Pojďme se podívat na některé z mnoha využití, které aloe vera má.

Tato 30 – 60 cm vysoká rostlina s pichlavými a hořkými listy, které působí jako obrana před hmyzem a zvířaty se stala klíčovým bodem mnoha milionového byznysu s krémy, zdravými šťávami a doplňky stavy. Listy drží průsvitný gel, který je extrémně hořký a má neuvěřitelné léčebné vlastnosti. Obsahuje organické a anorganické sloučeniny, protein, který obsahuje 18 z 20 aminokyselin nalezených v lidském těle a vitamíny A, B, C a E. Z rostliny se využívá i nažloutlá tekutina, která je přilepena k rostlině zevnitř. Sušená vyčištěná v práškové podobě se využívá jako projímadlo. Jedním z nejdůležitějších elementů se nachází v gelu aloe vera, je to komplexní sacharid, známy jako acemanan. Umožňuje živinám dostat se do buněk, vyživit je a současně odstranit toxiny.

Zázračný ochránce kůže

Studia aloe vera prokázaly blahodárné působení na drobné rány na pokožky, které se hojí až o 8 dní rychleji než se standartním mazáním. Nemluvě o antibakteriální látce, minerálech a vitamínech, které ulehčují od ekzému a popálenin.

Aloe vera pomáhá redukovat váhu

Aloe vera zlepšuje účinnost zpracování stravy a maximalizuje potenciál ztráty hmotnosti. Tělo lépe absorbuje živiny, pomáhá odstranit volné radikály, zvyšuje imunitu a zlepšuje se celkový stav organismu. Rostlina se využívá v široké škále zdravotních produktů.

Ochrana před vypadáváním vlasů

Aloe obsahuje proteolytické enzymy, které opravují kožní buňky na pokožce hlavy. Působí skvěle jako i jako kondicionér, zanechává vaše vlasy hladké a lesklé. Podporuje růst vlasů, odstraňuje svědění hlavy a lupy.

Osvěží dech

Pokud vás trápí nesvěží dech, vypijte ¼ šálku čistého aloe vera gelu, který rozpustíte v ½ šálku vody nebo jablečné šťávy. Aloe vera obsahuje protizánětlivou látku b-sitosterol, která uklidňuje kyselé trávení, které je běžnou příčinou špatného dechu. Dodržujte dávkování! Ve velkých dávkách může aloe působit projímavě.

Pomáhá snížit hladinu cukru v krvi

Dvě polévkové lžíce šťávy z aloe vera denně působí pozitivně hladinu cukru v krvi u lidí s diabetem typu 2. To může znamenat, že v budoucnu bude mít rostlina zásadní místo při léčbě cukrovky. Lidé s diabetem, kteří užívají léky na snížení hladiny glukózy, by měli být při konzumaci aloe vera obezřetní. Šťáva spolu s léky proti cukrovce by mohla snížit glukózu na nebezpečnou hladinu.

Potenciální prostředek při boji proti rakovině prsu

Nové studie a studie alternativní medicíny prokazují terapeutické vlastnosti emodinu, který je součástí listů aloe. Látka vykazuje potenciál zpomalení nádorového bujení. V této oblasti je potřeba ale dalších studií.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit