5 pravidel pro dokonalou ložnici

ložnice
5 pravidel pro dokonalou ložnici

Ložnice je místem odpočinku a relaxace. Jak ji ale zařídit tak, aby tento účel plnila? Nechte se inspirovat našimi 5 pravidly a vytvořte si dokonalou oázu, kde načerpáte novou energii.

Postel

Nábytek, který dominuje celé ložnici, je postel. Vybírejte ji s rozmyslem. Máte více místa? Pak si můžete dovolit zvolit robustní postel z masivu. Jestli ale vaše ložnice místem neoplývá, můžete sáhnout po zúženém dvoulůžku.

Abyste se v ložnici cítili v bezpečí, postel by měla být orientovaná naproti dveřím s čelem opřeným o zeď. Ideální je přístup z obou stran postele.

Úložný prostor

S místem na ukládání věcí se bojuje snad v každé domácnosti. Do ložnice se hodí vestavěné skříně i postele s úložným prostorem. Díky dobře zvoleným úložným prostorům bude vaše ložnice vypadat stále uklizeně. Velká šatní skříň s posuvnými dveřmi ušetří místo a můžete do ní schovat i oblečení, které momentálně nepotřebujete. Úložný prostor pod postelí můžete využít například k uklizení ložního prádla.

Barvy

Nezapomínejte, že ložnice je místem odpočinku. Volte barvy tedy raději jemnější. Pokud byste vybrali barvy výrazné a křiklavé, mohli byste mít problém se uklidnit a relaxovat. Nejčastěji volenými barvami do ložnice jsou šedá, bílá a béžová. Do ložnice se hodí i modrá barva, která místnost dokáže pocitově zchladit. Zelená navodí příjemnou a uklidňující atmosféru. Více o působení barev na lidskou psychiku zde.

5 pravidel pro dokonalou loznici 1

Materiály

Ideální materiály do ložnice jsou ty přírodní. Dřevěná nebo kovová postel, povlečení z bavlny a polštářky ze lnu vytvoří velmi příjemnou a uklidňující atmosféru. Na materiálech si dejte opravdu záležet. Například pokud si vyberete luxusní povlečení z té nejkvalitnější egyptské Mako bavlny, bude se vám příjemně usínat a budete se probouzet odpočatí. Bavlněné povlečení má totiž skvělé termoregulační vlastnosti. Takové povlečení šije například česká firma Stella Ateliers. Jakmile kvalitní bavlněné ložní povlečení vyzkoušíte, už nikdy nebudete chtít jiné.

Osvětlení

Vhodně zvolené osvětlení dokáže podtrhnout atmosféru místnosti. Kombinace stropního svítidla a lampičky na nočním stolku je ideální. Jestli máte v ložnici šatní skříň, je potřeba, aby světlo nezkreslovalo barvy oblečení - můžete zvolit bodová svítidla, která rozsvítíte jen při výběru šatů. V dnešní době by byla škoda nevyužít svítidla na dálkové ovládání. V tomto případě můžete nejen zhasínat a rozsvěcet z pohodlí vaší postele, ale můžete také nastavovat intenzitu a teplotu světla.

Náš tip: 5 tipů, jak vybrat správné povlečení do Vaší ložnice

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit